Sziasztok,

ma az van, hogy remek a hangulatom, mert megint egy évvel öregebb lettem, s bölcsebb is talán, és ennek a teljesen véletlenszerű esemény kapcsán megnéztem, hogy milyen LMBT témájú könyveket is szeretnék megvásárolni és elolvasni a következő egy évben, a már meglévő, de még nem olvasottak mellé. És igazából ennek az eredménye ez a poszt. Első körben a friss, idei megjelenéseket, majd a már megjelenteket listázom, amiket eddig még nem vettem meg, mert mindig közbejött valami, de már eléggé érdekelnek. Kívánom, hogy mindent sikerüljön elolvasni. De persze ez titok, mert különben nem teljesül.

Friss megjelenések

celeb.jpgBecca Prior: Talált celEB
Várható megjelenés: Napokon belül
Kiadó: Newkids
Arthur Chapman egy médiabirodalom feje, aki a szokásokkal ellentétben nem egy szadista állat a való életben, hanem egy rejtőzködő srác, aki fél, hogy bárki megsejtheti: meleg.

Ha valami a Stocholm-szindrómát olvasva rejtélyes krimihez szoktál, amiben értékrendek dőlnek le, épülnek újra, és nehéz döntések vannak, vagy esetleg betoppan a szerelem, és az erotikát sem nélkülöznénk, akkor Becca nem fog csalódást okozni. Legalábbis a fülszöveg ezt ígéri. 

Ja igen, és központi szerepe lesz a történetben egy kutyának is, akinek azt hiszem tudom a nevét, de várom, hogy megbizonyosodjak róla. 😀

Hayden Moore: Nem játéknemjatek.jpg
Várható megjelenés: Napokon belül
Kiadó: Newkids
Becca Prior kötetével együtt jelenik meg a Newkids kiadó új felfedezettjének, Hayden Moorenak az első regénye, ami körülbelül egy meleg Nagy ő jellegű tévéműsor körül forog. A nagy ő és az egyik jelentkező srác a műsor elején még a saját szívüket bevehetetlennek érzik, de a kémia valahogy utat tör magának. A fülszöveg utolsó mondatai pedig bedobatnák a kosárba a könyvet, ha nem csak online lehetne rendelni:

Két sebzett fiatal találkozik lehetetlen körülmények között. Két tehetséges srác keresi saját magát a hollywoodi hazugságok sűrűjében. Vajon sikerül megharcolniuk önmagukkal, egymásért?

Adam Silvera: Inkább boldog
Várható megjelenés: Könyvhétre ígérték, de mivel se borító, se fülszöveg, se semmi, így felteszem, csúszik.

Kiadó: Menőkönyvek
Alapvetően nagyon keveset tudok a szerzőről és a könyvről, de állati jó kritikákat kapott külföldön, sokan a meleg John Greennek tartják, és baromira érdekel. Eddig ez az első kötete, amit lefordítanak.

Már megjelentek, megvásárolandók

David Levithan: Engedj közelebbengedj_kozelebb.jpg
Megjelent: Maxim, 2015
David Levithan és John Green megírták a nagy sikerű Will és Willt, amiben talán a legfontosabb szereplő Mini, a kövér meleg srác, aki ír egy színdarabot a saját szerelmi életéről az iskola számára. Ebben fontos szerepe van a két Will Graysonnak. Az egyik a legjobb barátja, a másik pedig a pasija. A könyvet imádtam, David Levithan pedig megírta ezt a színdarabot is.

Reinaldo Arenas: Mielőtt leszáll az éj
Megjelent: Európa, 2015
A szerző kubai, és a saját életét írja meg. A Castro rendszert, amiben bűn volt homoszexuálisnak lenni, így sok sorstársával együtt őt is börtönbe csukták. Szabadulása után New Yorkba költözött, ahol munkásságát szakmai siker koronázta, és az igazi szabadságot is megtapasztalhatta, mégsem tudta levetni a honvágyát és a száműzöttségét. Tiszta vallomásos jelleg hatja át és már régi vágyam elolvasni.

Jandy Nelson: Neked adom a napotnekedadomanapot.jpg
Megjelent: Libri, 2015
Egy fiú-lány ikerpár családja széthullik, amikor 13 évesek, és nem is beszélnek egymással. Évek múlva a srác járni kezd egy másik sráccal, a lány pedig összebarátkozik egy idősebb férfivel, akinek köze van a család széthullásához.
Alapvetően azzal operál a regény, hogy nem ismerjük az igazi történetet, ahogy a szereplők sem, és össze kell rakniuk a saját töredékeiket, amit a családi játszmák megnehezítenek. Ezt vélem a fülszöveg alapján, és bár molyon 93%-on áll (nem véletlenül – a három évvel később posztot javító Szilvió), elég sok helyen hallottam róla, elég megosztó dolgokat, amik persze abszolút kíváncsivá tettek.

Patrick Ness: Soha nincs vége
Megjelent: Vivandra, 2014
Már írtam róla, hogy szeretnék sci-fit olvasni meleg témában, és ez egy nagyon lehetséges első. A szerző írta a Szólít a szörnyet, amiről nagyon sok jót hallottam, így bátran mernék nyúlni érte. Egyébként pedig miközben meleg történet, keresi az élet értelmét, a fülszöveg azt írja, meghalt, aztán felébredt, és lassan a regény végére rájön, hogy van remény. Most értelmeztem túl a Csongor és Tündét, és állatira  rákattantam ezekre a tartalmakra.

Marie Aude Murail: Oh, boy!ohboy.jpg
Megjelent: Könyvmolyképző, 2014
A könyv három testvérről szól, akik a gyermekotthonok világából szeretnének kikerülni. Olyan témákról beszél a moly.hu címkéi szerint, mint a homoszexualitás, a leukémia, a családon belüli erőszak, vagy az öngyilkosság.
Már egy ideje tervbe van, hogy megszerzem, és a város több használt könyves csoportjában találtam példányt, de valahogy egyiket sem sikerül tető alá hoznom eddig, de nem adom fel (azóta írtam is róla: itt). 🙂

—————————-

Alapvetően szeretem átnézni az LMBT könyves gyűjtéseket, mert jó látni, hogy ma már sok meleg tartalmú könyv van a piacon, és örülök, hogy egyre több jelenik meg. 🙂 Ezek a könyvek az eltelt három év megjelenései, és annak is csak a csúcsa.

Ha velük kapcsolatban bármilyen kérdésed, megjegyzésed van, keressetek bátran a komment szekcióban. 🙂

Egy hónapon belül szeretnék csinálni egy bejegyzést a meglévő, de még nem olvasott, vagy csak még nem értékelt könyveknek, mert szeretném ezt a lemaradásomat decemberig behozni, illetve hétfőn délután érkezik egy értékelés a David Levithan: Nap nap után sorozatáról.

Ha nem szeretnétek lemaradni a következő tartalmakról, kövessetek be a jobb felső sarokban, ha pedig csak úgy általában érdekel, ki áll a blog mögött, less be hozzám instagramra, szintén jobb oldalt, a leírás doboz felett. 🙂

A következő posztig pedig semmiképpen ne feledjétek:

Könyvekkel a szivárványig:

Szilvió