Sziasztok,

mint azt tegnap beharangoztam, a Budapest Pride hét alkalmából egy új sorozat indul, ez pedig a #LMBT-t olvasunk néven fog futni, és ismert hazai könyves youtubereket válaszolnak LMBT könyves kérdésekre a saját olvasmányélményeik alapján.

A sorozatot Andi kezdi az Inside my head youtube csatorna olvasásfanatikus és kávéimádó vloggere.  Csatornáján a könyvajánlók kapnak nagy hangsúlyt, de gyakoriak a TBR tartalmak, amelyekben az olvasási céljairól mesél, mondhatjuk, hogy rákapott az élő videózásra, amelyekben a követőivel beszélget Totális randomság fantázianéven. Emellett aktív olvasó közösséget épít: moly.hu-n az Inside My Head Olvasókor | IMHO zónában havi könyves kihívásokkal várja az olvasni vágyókat, Vlogger vs. Blogger versenyben játszanak a Mandi könyvtára bloggerével, amiben számolják az oldalszámokkal és év elejétől szintén havi témákban gondolkodnak.
És, ha még ez nem volna elég, már kilenc alkalommal online könyvklubot is tartottak, amelyek szintén élőben folynak youtube-on, és általában Levivel beszélgetnek egy-egy könyvről, vagy könyves témákról.

Az olvasásaira és értékeléseire nehéz műfajokat húzni, kétrészes videót szentelt a Kőszívű ember fiainak, de rajong a romantikus, könnyed témákért, sok fantasyt, young adult és new adult könyvet olvas, keresi a magyar szerzőket, és igyekszik verseket is olvastatni a követőivel. Az IMHO előző havi témája a vers volt, és egy sorozata is indult ebben a témában.
Sokszínű, pörgős és igényes csatornát vezet, amit érdemes követni. 🙂

Külön értékelést készített Karafiáth Orsolya Kicsi Lili című regényének, és Online könyvklubban beszélgettek a Simon és a homo-sapiens lobbiról.

Az interjú a kép alatt kezdődik:

andikep.jpg

Egy meleg srác olvas: Több LMBT tartalmú könyvet olvastál már, és beszéltél róluk videóban. Alapvetően pozitív tulajdonságnak tartod, ha egy könyvnek LMBT címkéje is van?

Insidie my head: Szerintem se nem pozitív, se nem negatív tulajdonság, ha egy könyvnek van LMBT vonala. Lehet egy könyv hibátlan LMBT címke nélkül is. Viszont, én szívesen olvasok ilyen témában, örülök, ha akár csak mellékszálon is, de jelen van.

Emso: Tudatosan keresed ezt a tartalmat, vagy örülsz, ha rátalálsz?

Imh: Mindkettő. Most nemrég pont kedvem támadt keresni valamit LMBT témában.

Emso: Szerinted lehet, hogy mostanában népszerűbb az LMBT téma a kiadók körében? Ha igen, mi lehet az oka?

Imh: Én itthon nem érzem, hogy népszerű lenne, vagy mondhatnám nem annyira népszerű, mint kellene, hogy legyen. Én mindössze egy könyvet tudok, amit még idén kiadnak és LMBT címkés. De az angol körökben se vagyok elájulva a mennyiségtől. Viszont régi időkhöz képest meg lehet, hogy tényleg népszerűbb, mert talán már jobban merünk róla beszélni.

Emso: Melyik volt az első olyan olvasmányod, ahol találkoztál a témával?

Imh: Fogalmam sincs, nem tudom megmondani. Szerintem az egyik legelső LMBT élményem az volt, amikor adták a Viasaton a Fiúk a klubbólt. És inkább filmekre emlékszem, mint könyvélményre.

Emso: Melyik a kedvenc LMBT címkés könyved? Írnál róla két mondatot?

Imh: Most rá kellett döbbenem, hogy nem olvastam sok LMBT könyvet. Az eddigi kedvenc a Simon és a Homo sapiens-lobbi. Napjainkban játszódik, és gyakorlatilag egy coming-out történet. Simon kedves és szerethető figura, aki titkos levelezést folytat egy fiúval a saját sulijából, de sokáig nem tudják egymásról ki a másik. Ez a rejtély adja meg az izgalmat a regényhez, miközben egy abszolút mai és humoros történetet kapunk. Ajánlom mindenkinek.

Emso: Inkább több LMBT főszereplőről vagy több mellékszereplőről olvasnál?

Imh: Azt mondanám, hogy több LMBT főszereplő, mert hiány van. De jöhetnek a mellékszereplők is.

Emso: Üzensz bármit a blog olvasóinak, amit eddig nem mondtál el?

Imh: Ha felmerülne bennük bármilyen kérdés, írjanak nyugodtan.

Köszönöm szépen Andinak a közreműködést. 🙂
Ti pedig lessetek be hozzá a youtube csatornájára, likeoljátok facebookon, vagy figyeljétek molyon! 🙂

Ha bármilyen kérdésetek vagy megjegyzésetek volna, keressetek bátran a komment szekcióban.

Ha nem szeretnétek lemaradni a következő tartalmakról, kövessetek be a jobb felső sarokba kattintva, vagy az új facebook oldalon, ha pedig csak úgy általában érdekel, ki áll a blog mögött, less be hozzám instagrammra, szintén jobb oldalt, a leírás doboz felett. 🙂

A következőkben még a Read That Book csatornáról, Leviről és OvaZsófiról fog érkezni hasonló poszt, és ha minden jól megy, a hétvégére még egy könyvértékelés is becsúszhat, de ezt még nem ígérem, csak meglebegtetem. 🙂

Akárhogy is, a következő posztig se feledjétek:

Könyvekkel a szivárványig!

Szilvió