Sziasztok,

ma Patrik válaszolt az #LMBT-t olvasunk kérdéseire, aki a Read That Book youtube csatorna tartalomgyártója. Csatornájának célja nem kevesebb, minthogy megkedveltesse a fiatalokkal az olvasást, amihez hűen válogat a nemzetközi könyvpiacról. Főleg fantasy és ifjúsági regényeket értékel és olvas, de más könyvek is fellelhetőek a csatornáján. A megszokott könyvértékelések és haul videókon kívül gyakoriak az olyan videók, amik könyves tartalmak, de mégis egyediek a hazai booktube világban. Nemrég újratervezte a könyvespolcát egy videóban, beszélt első mondatokról, borítókról, sorozatokról, amiket érdemes folytatni, és amikkel ő nem tud mit kezdeni, vagy segít rendelni Booktdepository-ról.

Külön könyvértékelést készített Benjamin Alire Sáenz Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában című regényéről, és a Rácz-Stefán Tibor: Fogadj el! című könyvéről, de feltűnik a csatornáján például a Simon és a homo sapiens lobbi, vagy például tőle hallottam előszőr Adam Silveráról, akinek izgatottan várom az első magyar nyelvű megjelenését. 🙂

A logó után kezdődik az interjú:

patriklogo.png

Egy meleg srác olvas: Több LMBT tartalmú könyvet olvastál már, és beszéltél róluk videóban. Alapvetően pozitív tulajdonságnak tartod, ha egy könyvnek LMBT címkéje is van?

Read That Book: Egyértelműen pozitívnak tartom, mindig plusz pont nálam, ha egy könyv tartalmaz LMBT vonásokat.

Emso: Tudatosan keresed ezt a tartalmat, vagy örülsz, ha rátalálsz?

RTB: Legtöbbször tudatosan keresem, általában goodreads.com-on, de mindig örülök, amikor „booktube-on” hallhatok először egy LMBT könyvről.

Emso: Szerinted lehet, hogy mostanában népszerűbb az LMBT téma a kiadók körében? Ha igen, mi lehet az oka?

RTB: Igen, abszolút népszerűbbé vállt. Egyre több és több ember elfogadóbb és támogatóbb az LMBT téma kapcsán, egyre több ország áll ki az LMBT emberek mellett, aminek tiszta szívből örülök, és mégnagyobb örömmel tölt el, hogy ez a könyviparban is meglátszik. Ha egy kiadó LMBT könyveket forgalmaz, az számomra nyilvánvalóvá teszi, hogy egy felvilágosult, nyitott gondolkosádú kiadóról van szó, így egyből szimpatikussá válik számomra.

Emso: Melyik volt az első olyan olvasmányod, ahol találkoztál a témával?

RTB: Marie Lu – Legenda című könyvében. Alapból is tetszett a történet, de mikor kiderült az LMBT vonás, egyből közelebb került a szívemhez.

Emso: Melyik a kedvenc LMBT címkés könyved? Írnál róla két mondatot?

RTB: Örök kedvenc számomra Adam Silvera – More happy than not című LMBT könyve. Egy olyan világban játszódik, ahol egy Leteo nevű szervezet képes elfedni a nemkívántos emlékeidet, a főszereplő, Aaron pedig egy elég nehéz életszakaszon megy keresztül, mivel édesapja öngyilkos lett, és Ő maga is megpróbálta kioltani a saját életét. Hamarosan pedig szokatlan érzelmeket kezd el táplálni új barátja, Thomas iránt.

Emso: Inkább több LMBT főszereplőről vagy több mellékszereplőről olvasnál?

RTB: Több LMBT főszereplő! 😀 Egyértelműen, de sosem elég az LMBT mellékszereplőkből sem.

Emso: Üzensz bármit a blog olvasóinak, amit eddig nem mondtál el?

RTB: Először is köszönöm az interjú lehetőséget! Az üzenetem pedig annyi lenne, hogy olvassatok minél több, jobbnál jobb LMBT könyvet, mert fantasztikus élményt tudnak adni, és rendkívül sokat segíthetnek túllépni pár nehezebb életszakaszon! És BOLDOG PRIDE-OT MINDENKINEK! LOVE IS LOVE!

Köszönöm szépen Patriknak a közreműködést. 🙂
Ti pedig lessetek be hozzá a youtube csatornájára, lájkoljátok facebookon, és figyeljétek molyon! 🙂

Ha bármilyen kérdésetek vagy megjegyzésetek volna, keressetek bátran a komment szekcióban, ha nem szeretnétek lemaradni a következő tartalmakról, kövessetek be a jobb felső sarokba kattintva, vagy az új facebook oldalon, ha pedig csak úgy általában érdekel, ki áll a blog mögött, less be hozzám instagramra, szintén jobb oldalt, a leírás doboz felett. 🙂

A következőkben még Leviről és OvaZsófiról fog érkezni hasonló poszt, és ha minden jól megy, a hétvégére még egy könyvértékelés is becsúszhat, de ezt még nem ígérem, csak meglebegtetem. 🙂

Akárhogy is, a következő posztig se feledjétek:

Könyvekkel a szivárványig!

Szilvió